6 najlepszych krajów szukających osób do nauki języka angielskiego online

Co byś pomyślał, gdybyśmy powiedzieli ci, że możesz doświadczyć dreszczyku emocji związanych z nauczaniem języka angielskiego na więcej niż jednym kontynencie w tym samym dniu? To prawda! Nazywa się to nauczaniem języka angielskiego online i jest to szybko rosnące zapotrzebowanie na to na całym świecie.

Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem TEFL (Teaching English as a Foreign Language) w Tajlandii i pragniesz zarobić trochę dodatkowej gotówki na następną podróż, zestresowanym rodzicem w Birmingham, który stara się dopasować do pracy z dziećmi, czy też gorliwym, nowym nauczycielem angielskiego w Melbourne, który chce przechylić palec w TEFL przed wyjazdem za granicę, nauczanie angielskiego online może być dla Ciebie idealne.

Ale skąd bierze się całe to zapotrzebowanie na nauczycieli angielskiego online?

Zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego online

To prosta kwestia matematyki połączona z wygodą w coraz bardziej połączonym świecie. Szacuje się, że miliard ludzi uczy się już angielskiego i liczba ta rośnie. Podczas gdy wielu fantastycznych nauczycieli TEFL ciężko pracuje w klasach na całym świecie, jest ich po prostu za mało, aby się poruszać.

Krok naprzód w nauczaniu języka angielskiego online.

Nauczanie języka angielskiego online oznacza, że nauczyciele mogą pojawiać się (wirtualnie) nawet w najbardziej odległych miejscach bez wychodzenia z domu. Itâs genialny dla studentów, którzy mogą znaleźć nauczyciela o każdej porze dnia i nocy. Itâs jest idealny dla szkół oszczędnych finansowo, które chcą włączyć żywe, rodzime głosy w języku angielskim do lekcji bez konieczności płacenia kosztów nauczyciela na pełnym etacie. I to jest wspaniałe dla nauczycieli TEFL, którzy szukają sposobów, aby zarobić trochę dodatkowej gotówki w czasie i miejscu, które pasuje do reszty ich życia.

Brzmi zachęcająco? Oto nasza szóstka najlepszych miejsc, które obecnie poszukują nauczycieli angielskiego online.

Chiny

O ile nie ukrywałeś się pod kołdrą przez ostatnią dekadę, nie musimy ci mówić, że Chiny szybko stają się dominującą siłą na rynku światowym. A żeby ten patyk transformacji stał się kijem, chińscy pracownicy muszą mówić po angielsku. Co oznacza, że Chiny mają ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego. W rzeczywistości, Chiny mają największą liczbę uczniów uczących się języka angielskiego w danym momencie na całej planecie – szacuje się, że w końcu liczy się 300 milionów.

Kiedy rzuca się okiem na fakt, że jest to kraj, który uwielbia korzystać z technologii i ma studentów przemierzających ogromne obszary geograficzne, trudno się dziwić, że Chiny mają ogromny popyt na nauczanie online obok bardziej konwencjonalnych lekcji w klasie.

Nigdy nie należy być za krzywą, Japonia jest liderem w świecie nauczania online. W związku z rosnącą interakcją między mieszkańcami kraju, lekcje angielskiego znajdują tam również swój dom.

Młodzi japońscy studenci chcą uczyć się języka angielskiego, ponieważ zwracają uwagę na podróże międzynarodowe, podczas gdy wiele firm określa międzynarodowy egzamin z języka angielskiego, TOEIC, jako pożądany â, a czasem nawet obowiązkowy â wymóg zatrudnienia. Wszystko to składa się na genialny rynek nauczania angielskiego online.

Korea Południowa

Nauczanie języka angielskiego online w Korei Południowej rozwija się prawie tak szybko jak w Chinach i obejmuje wszystkie grupy wiekowe i poziomy zaawansowania.

Południowokoreańscy rodzice chcą, aby ich dzieci uczyły się angielskiego po szkole, aby miały lepsze możliwości życiowe. Południowokoreańscy dorośli chcą zdać swoje kwalifikacje TOEIC, aby poprawić swoje perspektywy zawodowe, a południowokoreańskie firmy potrzebują osób mówiących po angielsku, aby negocjować międzynarodowe umowy. Innymi słowy, Korea Południowa jest kolejnym krajem o dużym zapotrzebowaniu na nauczycieli języka angielskiego online!

Rosnący popyt na nauczycieli języka angielskiego w Wietnamie, zarówno online jak i w klasach, ma trzy główne źródła.

Po pierwsze, gwałtownie rozwijająca się branża turystyczna przyczyniła się do wzrostu popytu ze strony pracowników hoteli, właścicieli restauracji i lokalnych firm, którzy chcą komunikować się ze stale rosnącą liczbą odwiedzających. Po drugie, wietnamskie firmy chcą poprawić swoją znajomość języka angielskiego, aby stać się bardziej konkurencyjnymi na rynkach międzynarodowych. I wreszcie, młodsze pokolenie Wietnamczyków zakochało się w kulturze popularnej angielskojęzycznego świata.Pragnienie zrozumienia amerykańskich filmów czy brytyjskiej muzyki jest silnym imperatywem do ciężkiej nauki angielskiego!

Tajwan

Rosnące powiązania Tajwanu z USA doprowadziły do silnego zapotrzebowania na lekcje angielskiego wśród studentów, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać oferowane możliwości.

Połącz to z tajwańskimi rodzicami, którzy wierzą, że nauka języka angielskiego otworzy ich dzieciom drzwi do pracy i nauki za granicą oraz z faktem, że podejmowanie dodatkowych studiów w celu zdawania egzaminów jest niemalże częścią tajwańskiej psychiki narodowej i łatwo jest zrozumieć, dlaczego istnieje duże pragnienie znalezienia sposobów na naukę języka angielskiego poza głównym dniem szkoły.

Kraje anglojęzyczne

Jeden z obszarów nauczania angielskiego online, który jest często pomijany, może znajdować się tuż za oknem w rodzimych krajach anglojęzycznych. W każdym momencie, thereâs całe mnóstwo imigrantów pierwszego i drugiego pokolenia chcą poprawić swoje umiejętności językowe, nie wspominając o studentach i pracowników tymczasowych, którzy muszą utrzymać swoje umiejętności językowe uzupełnione, aby odnieść sukces.

Może nie czuć się tak wspaniale, jak ucząc studentów w Azji, ale kiedy siedzisz przed komputerem w domu, to nie ma znaczenia, gdzie znajduje się osoba na drugim końcu.