Licencjat z zakresu stosunków międzynarodowych: Informacje o programie

Programy studiów licencjackich w zakresie stosunków międzynarodowych są interdyscyplinarne i integrują tematy takie jak historia, geografia i języki. Studenci poznają różne siły, które mają wpływ na politykę zagraniczną danego kraju. Programy studiów licencjackich w stosunkach międzynarodowych może zaoferować koncentrację w takich dziedzinach, jak kultury porównawcze, gospodarki politycznej i analiz historycznych. Wspólne kursy obejmują:

Popularne opcje kariery zawodowej

Absolwenci z tytułem licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych są kwalifikowani na wiele wstępnych stanowisk w dyplomacji lub w organizacjach non-profit, rządowych i biznesowych. Niektóre agencje rządowe, które poszukują tych absolwentów, to Agencja Bezpieczeństwa Narodowego, Departament Stanu USA, Centralna Agencja Wywiadowcza i Departament Obrony USA. Możliwe tytuły zawodowe obejmują:

Informacje o kształceniu ustawicznym

Absolwenci mogą chcieć osiągnąć wyższy stopień zaawansowania, aby poprawić swoje szanse na rynku pracy, jak również swoje zrozumienie tej dziedziny. Programy studiów magisterskich i prawniczych są dostępne w stosunkach międzynarodowych. Niektóre szkoły mogą oferować połączone program z koncentracją w sprawach międzynarodowych lub stosunków międzynarodowych.

Studenci zainteresowani uzyskaniem tytułu licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych będą studiować takie kierunki jak etyka ekonomiczna, prawo międzynarodowe i narody rozwijające się. Podczas realizacji programu, studenci mogą mieć możliwość studiowania za granicą w różnych krajach.